Jak sprzedać złoto i srebro krok po kroku?

Jak sprzedać zloto i srebro krok po kroku?

Bezsprzecznie, lokowanie pieniędzy w kruszcu cieszy się ogromną popularnością wśród wszelkiego typu inwestorów. Jest to tak zwany pewniak, choć tak jak w przypadku innych inwestycji, również i ta jest obarczona pewnym ryzykiem. Co jednak powinniśmy zrobić w przypadku, gdy postanowimy upłynnić złoto lub srebro? I gdzie właściwie sprzedaje się sztabki złota albo srebrne monety, które znajdują się w naszym posiadaniu? Oto kilka podpowiedzi dla początkujących.

Przede wszystkim, należy chociażby w przybliżeniu określić aktualną wartość naszych zasobów. W tym celu wystarczy wejść na stronę Narodowego Banku Polskiego i sprawdzić jakie są aktualne ceny skupu interesującego nasz kruszcu. Posiadając taką informację określenie sumy pieniędzy jaką otrzymamy za sztabkę złota czy monetę, nie powinno być większym problemem. Musimy mieć jednak świadomość, że raczej nie uda nam się sprzedać kruszcu po takiej właśnie cenie, gdyż zwykle cena rzeczywista jest o kilka procent niższa. Ale jednocześnie nie dajmy się też oszukać, gdy oferuje nam się znacznie mniejsze pieniądze za złoto czy srebro.

Jeśli jesteśmy już mniej więcej zorientowani w wartości naszego kruszcu, możemy zająć się jego sprzedażą. No właśnie, ale gdzie sprzedać nasze złoto czy srebro? Oczywiście tam, gdzie zaoferują nam więcej pieniędzy. Dobrym pomysłem może okazać się rzecz jasna Narodowy Bank Polski, który prowadzi skup złota oraz skup srebra, ale musimy się liczyć z tym, że kwota jaką za nie otrzymamy, nie zwali nas z nóg. Więcej możemy dostać chociażby u renomowanych dealerów kruszców, zwłaszcza u tych, u których wcześniej zakupiliśmy złoto czy srebro.

W żadnym wypadku nie powinien nas za to interesować skup złotych sztabek i monet oferowany przez przypadkowych kupców. Wiele osób kieruje się do nich w przypadku, gdy bardzo śpieszy im się ze spieniężeniem złota czy srebra. W lombardach czy innych tego typu miejscach, gdzie oferowany jest skup srebrnych sztabek i monet, dostaniemy znacznie mniej niż są one warte, dlatego wiele osób może poczuć się oszukanymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *